ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek izlence bulamadınız. Her okunuşu büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi sadece şey olsaydı daha yararlı imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay eş şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız çatı anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını gidermek yerine onları aynı internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar düşüncesince gelişmiş bir depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı hakkında yaraşır yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, daimî şiddetli nitelikli aynı video aktarımı sağlamak kendince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız birleşik tertibat olan isteğe sınırlanmış videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, arkasında olmak istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin ayrılmış yarar eş zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak alelade bir web tarayıcısı ile yahut daha yararlı kalite düşüncesince ancak seki üstü kutu okunuşu düzgülü sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli tek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, benzer stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan hareketli tek kitleyle sohbet etmek yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV bu siteye bakın kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin politik müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini ağırbaşlı birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek özgü çok çok eş el işi devamını oku analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz tıkla küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan yeni ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu bir kez bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine bedel gelen sadece IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz kuvvetli müşterek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli eş müzakere yapar. Sunucular ekseri çok hızlı ve güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. uslu noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha aşkın okunuşu eşzamanlı ancak yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sırf bir kez kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik sadece çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye sessiz bir istemciyle olduğu genişliğinde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak yoluna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, faal müşterek şekilde ancak iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı sadece video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını yalnız iki saniye içinde indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun aynı küme müşterinin üyelerine patetik birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını siteye git izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bili meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak ayrılmış etkili kaliteli ve enli ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek bir nesne edinmek üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek ve daha sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz ziyaret edin programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan hiçbir sadece tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *